اثر فرانسه میلیون فرانسه فرانسوی انتخابات

اثر: فرانسه میلیون فرانسه فرانسوی انتخابات ریاست جمهوری اتحادیه اروپا انتخابات ریاست جمهوری

گت بلاگز اخبار اجتماعی حداکثر تا 5سال دیگر احتمال یک زلزله بزرگ در مشهد وجود دارد / روزنامه خراسان

روزنامه خراسان نوشت:آن گونه که دکتر «ناصر حافظی مقدس» عضو کمیته علمی تدقیق گسل های مشهد اعلام می کند، آخرین زلزله شدید در این شهر با بزرگی 6.6 ریشتر در سال1673

حداکثر تا 5سال دیگر احتمال یک زلزله بزرگ در مشهد وجود دارد / روزنامه خراسان

روزنامه خراسان: حداکثر تا 5سال دیگر احتمال یک زلزله بزرگ در مشهد وجود دارد

عبارات مهم : زلزله

بر اساس مطالعات زمین شناسی، خطر وقوع زلزله شدید در مشهد تا سال 2023 محتمل است.

روزنامه خراسان نوشت:آن گونه که دکتر «ناصر حافظی مقدس» عضو کمیته علمی تدقیق گسل های مشهد اعلام می کند، آخرین زلزله شدید در این شهر با بزرگی 6.6 ریشتر در سال1673 میلادی اتفاق افتاده در حالی که بر مبنای داده های آماری زلزله ها، دوره بازگشت چنین زلزله ای در اطراف شهر مشهد کمتر از 350 سال هست، به عبارت دیگر از نظر میانگین آماری زلزله مشهد تأخیر داشته هست. بر اساس این بیانات که در پایگاه اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی نیز انتشار یافته هست، با توجه به بازه 350 سال جهت تکرار چنین زلزله ای در مشهد، این احتمال وجود دارد که زلزله ای شدید تا آخر این بازه زمانی یعنی تا سال 2023 میلادی (پنج سال دیگر) در مشهد رخ دهد.

حداکثر تا 5سال دیگر احتمال یک زلزله بزرگ در مشهد وجود دارد / روزنامه خراسان

اگرچه بارها اعلام شده است است وقوع زلزله قابل آینده نگری نیست ولی تجربه وقوع زلزله های متعدد در کشور و زیاد کردن آن طی سال های اخیر، زنگ هشدارهای جدی را به صدا در آورده است تا متولیان امر و به تبع آن مردم، زیاد از گذشته خود را جهت مقابله با بحران های این چنینی آماده کنند. ولی به راستی شهر مشهد و مسئولان و شهروندان این شهر چقدر جهت مواجهه با چنین زلزله ای آمادگی دارند؟

واژه های کلیدی: زلزله | خراسان | میلادی | روزنامه | خراسان رضوی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog