اثر فرانسه میلیون فرانسه فرانسوی انتخابات

اثر: فرانسه میلیون فرانسه فرانسوی انتخابات ریاست جمهوری اتحادیه اروپا انتخابات ریاست جمهوری

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی گزارش از بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صنعت

نمایندگان مجلس شورای اسلامی صلاحیت شریعتمداری وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت را بررسی کردند.

گزارش از بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صنعت

گزارش از بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صنعت

عبارات مهم : تجارت

نمایندگان مجلس شورای اسلامی صلاحیت شریعتمداری وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت را بررسی کردند.

به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی بعد از بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی آموزش و پرورش، ارتباطات و فناوری اطلاعات، اطلاعات، امور اقتصادی و دارایی، امور خارجه، بهداشت و درمان، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جهاد کشاورزی، دادگستری، دفاع و راه و شهرسازی، صلاحیت وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت را بررسی کردند.

گزارش از بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صنعت

محمد شریعتمداری 57 ساله، دکترای مدیریت دارد و معاون اجرایی مدیر جمهور، جانشین مدیر جمهور در شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور، مدیر شرکت فضایی ایران، سرپرست وزارت ورزش و جوانان، وزیر بازرگانی، قائم مقام وزیر بازرگانی را در سوابق کاری خود دارد.

در بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی ابتدا مخالفان و موافقان به بیان سخن می پردازند سپس وزیر پیشنهادی از خود دفاع می کند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی صلاحیت شریعتمداری وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت را بررسی کردند.

حسن پور: برنامه های شریعتمداری سراسر کلی گویی است

نایب رییس فراکسیون اقتصاد مقاومتی گفت: سه روز تمام وقت گذاشتم و برنامه های شما را بررسی کردم، همه برنامه های شما کلی گویی است ولی نیاز امروز کشور پرداخت به جزییات است.

شهباز حسن پور در مخالفت با وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت، با تقدیر از خدمات صادقانه وزرای دولت یازدهم، گفت: مخالفتم از نوع مخالفت سیاسی، جناحی و سیاسی نیست بلکه در جهت مجلس پرسشگر، دولت پاسخگوست.

گزارش از بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صنعت

نماینده مردم سیرجان در مجلس افزود: روی سخنم با دکتر جهانگیری هست، که بهتر از هر کس حوزه صنعت، معدن و تجارت را می شناسد. انتظار داشتم تیم اقتصادی به مجلس فرستاده شود که هماهنگ تر از تیم معرفی شده است باشد. از همین ابتدای کار دولت اخطار می دهد، مراقب باشید.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با انتقاد به برنامه های پیشنهادی وزیر پیشنهادی، گفت: قرار بود کشور عزیزمان ایران در سال ۱۴۰۴ در اوج باشد آیا فکر می کنید با این برنامه کشور عزیزمان ایران به این جایگاه برسد؟ اقتصاد مقاومتی باید در برنامه شما توجه جدی تری می شد. این اقتصاد تنها نسخه نجاتبخش کشور عزیزمان ایران اسلامی هست. دکتر جهانگیری به عنوان فرمانده اقتصاد مقاومتی بهتر از هر کس می داند ایجاد یک میلیون شغل نیاز به عزم بزرگی دارد. اگر بخواهیم فرمان آقا اجرایی شود، نخستین وزارتخانه ای که باید به میدان بیاید و تیم اقتصادی را هماهنگ کند وزارت صنعت و معدن است.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی صلاحیت شریعتمداری وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت را بررسی کردند.

حسن پور ادامه داد: یکی از معضلات اساسی کشور را فعالیت کمتر از ۲۰ درصد شهرک های اقتصادی هست. قیمت زمین در این شهرک ها پدر صنعت گران را درآورده هست. آیا زمین به صورت رایگان در اختیار آنان گذاشته نمی شود؟ در بعضی شهرک ها آب، برق و گاز وجود ندارد و بردن این خدمات را از صنعت گران درخواست می کنند.

نماینده شازند: شریعتمداری بر حوزه صنعت، معدن و تجارت اشراف دارد

گزارش از بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صنعت

نماینده شازند در مجلس شورای اسلامی گفت: سابقه آقای شریعتمداری به عنوان وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت نشان دهنده ی اشراف ایشان بر پرسشها این حوزه است.

علی ابراهیمی در موافقت با وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: بخش صنعت، معدن و تجارت با ۲۲ و نیم درصد از تولید ناخالص و اشتغال بیش از ۷ میلیون نفر باید به دست کسی سپرده شود که از سابقه و توان اجرایی کافی برخوردار باشد و آقای شریعتمداری با توجه به سابقه ی گسترده ی خود در بخش های متفاوت تجاری و اقتصادی و ۸ سال وزارت بازرگانی در دولت اصلاحات و با توجه به خصوصیات اخلاقی و عملکردی و برنامه های کمی به خوبی توان اداره ی این وزارت منزل را دارد.

وی افزود: شریعتمداری فردی با تجربه در حوزه ی بازرگانی و آشنا به پرسشها اقتصادی است که می تواند در جهت ساماندهی ساختار و جلوگیری از مداخله غیر مهم دولت در اقتصاد و دخالت دادن تشکل ها و اتحادیه ها در بازار کسب و کار پیش قدم باشد و مورد تایید اصناف و اتحادیه هاست و در مسابقه پذیری و ایجاد فضا جهت ورود به عرصه های اقتصادی بین المللی برنامه های خوبی دارد.

نماینده شازند تصریح کرد: رویکرد مصالح ملی بر مصالح شخصی و برنامه های خوب ایشان دلگرم کننده و امید بخش است و امیدواریم با رای خوب مجلس ایشان در مسیر پیشرفت گام بردارند.

مقدسی: کمیسیون صنایع از آقای شریعتمداری حمایت می کند

نماینده خنداب و اراک در مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون صنایع و معادن از آقای شریعتمداری به عنوان وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت حمایت می کند و برنامه های ایشان را به نفع اقتصاد کشور می داند.

مهدی مقدسی در موافقت با وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت گفت: شریعتمداری سابقه خوبی در حوزه صنعت دارد و سابقه ایشان کار دفاع را ساده کرده است و ایشان بارها لیاقت و توانایی خود را اثبات کردند.

وی افزود: اقتصاد مقاومتی به عنوان یک برنامه بالادستی در برنامه های آقای شریعتمداری از اهمیت بالایی برخوردار است و توجه به سرمایه گذاری خارجی و تقویت تشکیلات صادرات محور، اعتقاد به اقتصاد دریا محور و اعتقاد به برنامه ششم توسعه، توجه به اشتغال دِه و مبارزه با قاچاق در برنامه های ایشان به خوبی پررنگ و مهم است.

مقدسی تصریح کرد: توجه به موانع تولید و فضای کسب و کار و جوانگرایی و استفاده از توان زنان در وزارتخانه ایشان را وزیری با برنامه در وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می دهد که امید است برنامه های ایشان بتواند موثر و در جهت برطرف پرسشها به خوبی اجرایی شود.

نماینده زابل: ریاست ستاد انتخاباتی مدیر جمهور نخستین آسیب مدیریت شریعتمداری است

نماینده زابل در مجلس شورای اسلامی ریاست ستاد انتخاباتی حسن روحانی را نخستین آسیب به مدیریت شریعتمداری در وزارت صنعت دانست.

احمدعلی کیخا در مخالفت با وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: مسئله کشور بیکاری و فقر است و وزارت صنعت یک دستگاه تخصصی است که باید بیشترین نقش را در برطرف این معضل داشته باشد، ولی اینکه آقای شریعتمداری مدیر ستاد انتخاباتی آقای روحانی بوده اند نخستین آسیب به مدیریت ایشان هست. آیا که مسئولیت سیاسی قبلی وقت ایشان را گرفته و بیم آن می رود که ایشان تحت فشار نیروهای سیاسی در گزینش مدیران دچار انحراف شود و از نشانه مهم خود باز بماند.

وی افزود: به آقای نعمت زاده ایراد گرفته می شد که به علت تجربه صنعتی به بازرگانی کمتر توجه کرده و این نگرانی در مورد آقای شریعتمداری هم است که تجربه اش در امور بازرگانی باعث شود کمتر به پرسشها صنعتی توجه کند.

نماینده مردم زابل در مجلس ادامه داد: گفته می شود آقای شریعتمداری در وقت معاونت اجرایی مدیر جمهور در تنظیم بازار دخالت کرده و موجب اختلال آن شده است هست. در حالی که وظیفه وزرا و مسئولین در وهله اول عمل به قانون است.

وی با بیان اینکه در برنامه ارائه شده است از سوی وزیر پیشنهادی صنعت ملاحظات زیست محیطی در توسعه صنعتی مورد توجه قرار نگرفته ، گفت: مدیر جمهور می خواهد شتاب بیشتری به توسعه صنعتی بدهد، آیا این بدان معناست که ما دچار عقب گرد در پرسشها زیست محیطی خواهیم شد.

بهرام نیا: شریعتمداری جهت ایجاد شغل و حمایت از تولید صادرات محور برنامه دارد

نماینده نهاوند حمایت از سرمایه گذاری، تولید صادرات محور و اهتمام جهت ایجاد اتشغال را به عنوان نقاط مثبت برنامه وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت دانست.

حسن بهرام نیا به عنوان موافق وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت گفت: امروز سعادت کشور در سایه عملکرد و تصمیم مسئولان هست. ما نمایندگان خواستار رای اعتماد به کابینه دولت هستیم تا در اجرای چشم انداز ۲۰ ساله سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و برنامه ششم و کم کردن انتفاع اقتصاد به نفت و رکود و بیکاری و مبارزه با فساد گام بردارد.

وی در ادامه شریعتمداری را فردی متدین، متخصص و دارای تجربه در نهادهای انقلابی و وزارت بازرگانی بیان کرد و اظهار داشت: آقای شریعتمداری وزیری است که جهت حضور در وزارت صنعت، معدن و تجارت برنامه دارد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه اقتصاد را باید یک عنوان چرخشی دانست، گفت: اقتصاد در زنجیره سرمایه گذاری، اشتغال، تولید و صادرات است که آقای شریعتمداری جهت این زنجیره برنامه دارد.

بهرام نیا حمایت از سرمایه گذاری داخلی و خارجی و اعطای تسهیلات جهت سرمایه گذاران را به عنوان اولویت های وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت دانست و گفت: آقای شریعتمداری کسی است که در دوران وزارت بازرگانی توانست ۵۹۰ هزار وقت شغلی ایجاد کند که ایشان همین اهتمام را در مقطع فعلی و در جهت اجرای برنامه ششم مبنی بر اجرای یک میلیون وقت شغلی هر سال دارد، او می تواند با ایجاد وقت شغلی گام مهمی در اقتصاد کشور بردارد.

خضری: اصلاح فضای کسب وکار و توسعه صادرات غیرنفتی از برنامه های مثبت شریعتمداری است

نماینده پیرانشهر وجود هماهنگی و یکپارچگی در تیم اقتصادی دولت را به عنوان مولفه ای مهم جهت اصلاح پرسشها اقتصادی دانست و گفت که وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت جهت این مهم برنامه دارد و به دنبال توسعه سرمایه گذاری داخلی و خارجی، ایجاد اشتغال و توسعه صادرات غیرنفتی است.

رسول خضری به عنوان موافق وزیر پیشنهادی صنعت، صنعت، معدن و تجارت را از حوزهای مهم اشتغالزا دانست و گفت: مسئله صنعت فقط مربوط به وزارت صنعت، معدن و تجارت نیست، این مسئله باید بین تیم اقتصادی دولت حل شود که گام اول جذب سرمایه گذاری خارجی است.

به گفته وی عدم اصلاح قوانین کار و تامین اجتماعی، پرسشها سنگین تامین مالی، براق نبودن سیاست های بانکی و عدم حمایت بانک ها از صنایع و تولیدات باعث بروز پرسشها در حوزه صنعت شده است است که قطعا آقای شریعتمداری با سابقه اجرایی نیرومند می تواند این پرسشها را حل کند.

نماینده پیرانشهر با اشاره به اوضاع کشور در حوزه اقتصاد گفت: ما در رتبه ۱۲۰ از حیث نظارت جهانی هستیم. در حوزه صنعت از نظر رشد رتبه ۶.۵ در تجارت رتبه ۴.۵ و در معدن رتبه منفی ۱.۶ داریم. آن هم در شرایطی که در سطح کشور ۸۴ هزار شرکت صنعتی وجود دارد که از این تعداد ۸۱ هزار شرکت از صنایع کوچک و میانگین هستند که علیرغم داشتن ظرفیت ایجاد اشتغال تنها با ۱۰ درصد ظرفیت خود کار می کنند.

شریعتمداری: مکلفیم کیک اقتصادی کشور را بزرگ تر کنیم

وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه تهیه سند استراتژی توسعه صنعتی کشور عزیزمان ایران از اولویت های این وزارتخانه هست، گفت: مهمترین رسالت ما رقابتی کردن تولید در داخل است.

محمد شریعتمداری در دفاع از برنامه های خود اظهار داشت: در برنامه هایی که تقدیم مجلس شده است ضمن آینده نگری اهداف کلی، اهداف کمی در سطح خرد و کلان نیز مورد توجه قرار گرفته هست. در واقع کلیه برنامه های این وزارتخانه مبتنی بر اسناد بالادستی تهیه شده است است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین سیاست های اقتصاد مقاومتی به عنوان داروی موثر در حل پرسشها اقتصادی کشور در برنامه های پیشنهادی نیز مورد توجه قرار گرفته و برنامه ششم توسعه هم از مهمترین تکیه گاه ها جهت تهیه برنامه بوده است.

وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت گفت: مکلف هستیم تا کیک اقتصادی کشور را جهت بهره مندی همه بخش ها بزرگتر کنیم، در واقع براساس گزارش انتشار یافته از نهادهای متولی از جمله صندوق بین المللی پول، در سال ۲۰۱۶ کشور عزیزمان ایران بعد از ترکیه و عربستان در رتبه ۲۷ در جدول GDP جهانی قرار دارد. لذا باید حرکت شتابنده خود در تولید ناخالص داخلی را مورد توجه داشته باشیم.

واژه های کلیدی: تجارت | اقتصاد | برنامه | اقتصادی | شریعتمداری | نماینده مجلس | وزارت ورزش و جوانان | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog