اثر فرانسه میلیون فرانسه فرانسوی انتخابات

اثر: فرانسه میلیون فرانسه فرانسوی انتخابات ریاست جمهوری اتحادیه اروپا انتخابات ریاست جمهوری

گت بلاگز اخبار پزشکی ارتباط بین بیماری‌های ویروسی با آلزایمر

یک پژوهش به وسیله محققان دانشگاه منچستر و ادینبرو از وجود یک ارتباط میان مبتلا شدن به بیماری‌های ویروس “هرپس” و مبتلا شدن به بیماری مرموز آلزایمر پرده برداشت.

ارتباط بین بیماری‌های ویروسی با آلزایمر

ارتباط بین بیماری های ویروسی با آلزایمر

عبارات مهم : ویروس

یک پژوهش به وسیله محققان دانشگاه منچستر و ادینبرو از وجود یک ارتباط میان مبتلا شدن به بیماری های ویروس “هرپس” و مبتلا شدن به بیماری مرموز آلزایمر پرده برداشت.

به گزارش ایسنا به نقل از گاردین، بیماری آلزایمر یکی از اسرارآمیزترین و ویرانگرترین بیماری های روانی هست. با این حال، گزارش های جدیدی از چندین گروه از محققان، حاکی از یافتن یک ارتباط غیرمنتظره است که می تواند به پزشکان یاری کند تا بیماری آلزایمر را بهتر بشناسند.

ارتباط بین بیماری‌های ویروسی با آلزایمر

دانشمندان دانشگاه های منچستر و ادینبرو تجزیه و تحلیل بیشتری روی یک مطالعه تایوانی انجام دادند که منجر به کشف یک ارتباط بین عفونت ویروس تب خال(herpes) و بیماری آلزایمر شد.

مقاله مهم تایوانی افرادی که از عفونت شدید تب خال زحمت می بردند و سپس با داروهای ضد ویروسی بسیار نیرومند درمان شده است بودند را تحت نظر گرفته بود.

یک پژوهش به وسیله محققان دانشگاه منچستر و ادینبرو از وجود یک ارتباط میان مبتلا شدن به بیماری‌های ویروس “هرپس” و مبتلا شدن به بیماری مرموز آلزایمر پرده برداشت.

حضور ویروس ها در مغز با مبتلا شدن به بیماری آلزایمر مرتبط دانسته شده است است.

نتایج حاصل از آزمایشات بافت مغز از نزدیک به 1000 نفر نشان داد که دو نوع از ویروس “هرپس” در مغز افراد مبتلا به آلزایمر بسیار زیاد از مغز افراد سالم است.

با این حال، دانشمندان این عنوان را به دو دسته؛ ویروس ها احتمالا یک عامل فعال کننده آلزایمر هستند یا اینکه مغز افراد مبتلا به آلزایمر در معرض و مستعد آلودگی هست، تقسیم کردند.

ارتباط بین بیماری‌های ویروسی با آلزایمر

سام گاندی، استاد پزشکی اعصاب در دانشکده پزشکی ایکانی نیویورک و سرپرست این مطالعه گفت: ژنوم ویروسی در حدود 30 درصد از مغزهای مبتلا به آلزایمر قابل تشخیص است و تقریبا در گروه کنترل غیرقابل کشف است.

این مطالعه همچنین نشان داد که حضور ویروس های “هرپس” در مغز می تواند فعالیت ژن های متفاوت مرتبط با زیاد کردن خطر آلزایمر را تحت تاثیر قرار دهد یا آنها را کنترل کند.

یک پژوهش به وسیله محققان دانشگاه منچستر و ادینبرو از وجود یک ارتباط میان مبتلا شدن به بیماری‌های ویروس “هرپس” و مبتلا شدن به بیماری مرموز آلزایمر پرده برداشت.

دانشمندان به دنبال پیوند بین ویروس ها و زوال عقل نبودند. در عوض، آنها امیدوار بودند که ژن هایی را که به طور غیرعادی در مغز افرادی که در نخستین مرحله آلزایمر هستند، فعال بودند، شناسایی کنند.

اما هنگامی که آنها بافت مغزی افراد مبتلا به مراحل اولیه آلزایمر را مطالعه کردند و آنها را با بافت مغزی افراد سالم مقایسه کردند، تفاوت های قابل توجهی در فعالیت ژن های انسانی پیدا نشد، ولی در ژن های متعلق به دو نوع ویروس “هرپس” به نام های HHV6A و HHV7 فعالیت غیرهادی دیده شد و دریافته شد که فراوانی ویروس ها با افراد مبتلا به اختلال دمانس ارتباط دارد.

ارتباط بین بیماری‌های ویروسی با آلزایمر

یکی از محققان گفت: ما به دنبال ویروس ها نبودیم، بلکه این ویروس ها بودند که خود را به ما نشان دادند.

گاندی گفت که این تیم با دیدن این نتیجه های شگفت زده شد و البته شکاک بود. به همین ترتیب مطالعه را با استفاده از دو بانک مغز دیگر تکرار کرد و در کل 622 مغز با علائم آلزایمر و 322 مغز سالم را مطالعه کرد و ژن های بسیار مشابه را شناسایی کرد.

وی افزود: ما تلاش کرده ایم که در تفسیر خود محافظه کار باشیم و نتیجه های را در سه بانک مغز متفاوت تکرار کنیم. ولی ما باید در نظر داشته باشیم که مغز بیمار این ژنوم های ویروسی را حمل می کند.

دانشمندان نمی توانند ثابت کنند که آیا ویروس ها به طور فعال در شروع بیماری دخالت می کنند یا خیر، ولی آنها مکانیزم قابل قبولی جهت اینکه این امر چگونه اتفاق می افتد، کشف کردند.

مشخص شده است است که بعضی از ژن های تب خال، فعالیت های ژن های مختلفی از آلزایمر را تقویت می کنند.

دیوید رینولدز، افسر ارشد علمی تحقیقات آلزایمر بریتانیا گفت: مطالعات قبلی نشان داده اند که ویروس ها ممکن است با آلزایمر مرتبط باشند، ولی این تجزیه و تحلیل دقیق از بافت مغز انسان، این راه را ادامه داد و رابطه بین ویروس ها و فعالیت ژن های دخیل در آلزایمر و همچنین تغییرات مغز، سیگنال های مولکولی و علایم مرتبط با این بیماری را نشان داد.

این ویروس ها خیلی خطرناک نیستند و شکل های مرسوم و معمولی تب خال هستند که تقریبا همه آن را حمل می کنند و به طور معمول هیچ مشکلی ایجاد نمی کند.

این مطالعه به هیچ وجه نشان نمی دهد که بیماری آلزایمر مسری است و می تواند از فردی به فرد دیگر انتقال یافته شود و یا اینکه داشتن تب خال زیاد کردن خطر مبتلا شدن به زوال عقل را به دنبال دارد.

تحقیقات نشان می دهد که خواب کم کیفیت می تواند خطر آلزایمر را زیاد کردن دهد.

در حال حاضر 850 هزار نفر مبتلا به زوال عقل در بریتانیا زندگی می کنند و آینده نگری می شود تا سال 2025 به یک میلیون و تا سال 2050 به 2 میلیون نفر زیاد کردن پیدا کند.

به رغم صدها آزمایش دارویی جهت درمان آلزایمر طی دهه گذشته، هنوز درمان موثری یافت نشده است.

واژه های کلیدی: ویروس | فعالیت | ارتباط | بیماری | مطالعه | ضد ویروس | آلزایمر | مبتلا شدن

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog