اثر فرانسه میلیون فرانسه فرانسوی انتخابات

اثر: فرانسه میلیون فرانسه فرانسوی انتخابات ریاست جمهوری اتحادیه اروپا انتخابات ریاست جمهوری

گت بلاگز اقتصادی تولید 910 هزارتن ماهی در قفس در دریاهای جنوب و شمال کشور

صالحی گفت: طرح پرورش ماهی در قفس از پروژه های مصوب اقتصاد مقاومتی وزارت جهاد است و با توسعه آن به خاص در آب ها و سواحل جنوب ضمن محرومیت زدایی، تولید، اشتغال

تولید 910 هزارتن ماهی در قفس در دریاهای جنوب و شمال کشور

به گزارش گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، حسن صالحی مدیر شرکت شیلات کشور عزیزمان ایران امروز در همایش “روز ملی خلیج فارس و ایده های نوین در توسعه سواحل جنوب کشور” با اعلام این خبر گفت: با استفاده از ظرفیت های سواحل باید جهت توسعه پرورش ماهی و میگو بهره برداری بهینه نمائیم.

صالحی گفت: براساس مطالعات انجام شده است به وسیله یک شرکت نروژی سواحل کشور عزیزمان ایران ظرفیت تولید حدود یک میلیون تن ماهی به روش پرورش در قفس را دارد که تا سال 1400 باید 200 هزار تن ماهی به همین روش در کشور عزیزمان ایران تولید شود.

عبارات مهم : ایران

وی افزود: توجه به ارزش افزوده و کم کردن ضایعات از دیگر اهداف توسعه شیلات در سواحل به خاص سواحل جنوب کشور است و با توجه به توسعه مکران امید می رود با پروژه های شیلاتی محرومیت زدایی از ساحل نشینان جنوب زیاد از گذشته انجام شود.
معاون وزیر جهاد کشاورزی ظرفیت پرورش ماهی در قفس در آب های جنوب و شمال را 910 هزارتن اعلام کرد و افزود: طرح پرورش ماهی در قفس از پروژه های مصوب اقتصاد مقاومتی وزارت جهاد کشاورزی است و با توسعه آن به خاص در آب ها و سواحل جنوب ضمن محرومیت زدایی، تولید، اشتغال و سرانه مصرف آبزیان زیاد کردن می یابد.
وی تولیدات شیلاتی در سال 1395 را یک میلیون و هفتاد هزار تن اعلام کرد و افزود: سرانه مصرف آبزیان در کشور ما 10.6 کیلوگرم است در حالی که میانگین مصرف آبزیان در دنیا 20 کیلوگرم است.
صالحی افزود: در سال 92 روند اشتغال در زیربخش شیلات 208 هزار نفر بود که در آخر سال 1395 به 230 هزار نفر رسیده است.
وی در آخر ارزش صادارت آبزیان کشور عزیزمان ایران در سال 95 را 412 میلیون دلار اعلام کرد.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: ایران | اقتصادی | شیلات | پرورش ماهی در قفس | اقتصاد مقاومتی | اقتصاد مقاومتی |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog