اثر فرانسه میلیون فرانسه فرانسوی انتخابات

اثر: فرانسه میلیون فرانسه فرانسوی انتخابات ریاست جمهوری اتحادیه اروپا انتخابات ریاست جمهوری

گت بلاگز اقتصادی بر کیفیت گندم دوروم انتقادی وارد نیست ، نیازی به گندم وارداتی نداریم

با توجه به کیفیت ممتاز گندم دوروم در داخل و تولید مازاد بر نیاز صنایع ماکارانی بهانه‌های متفاوت واردکنندگان مبنی بر واردات پذیرفته نیست.

بر کیفیت گندم دوروم انتقادی وارد نیست ، نیازی به گندم وارداتی نداریم

به گزارش خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، علی رغم خودکفایی در تولید گندم، اختلافات قیمت جهانی با داخلی وسوسه های زیادی جهت واردکنندگان گندم ایجاد کرد به طوریکه واردکنندگان به بهانه های متفاوت نظیر بی کیفیت بودن و پایین بودن گلوتن گندم دوروم مورد نیازصنایع ماکارانی بر این امر پافشاری کردند.
این درحالی است که از سوی مسئولان مربوطه در پی پر بودن سیلو ها و ذخایر مازاد بر نیاز این امر با انتقادات زیادی همراه شد.

عبارات مهم : تجارت

ناگفته نماند که کشور عزیزمان ایران با تولید هر سال ۵۰۰ هزارتن گندم دوروم جز ۱۰ کشور تولیدکننده در دنیا است که با وجود ۴۰۰ هزارتن گندم مورد نیاز واحد های فعال تولید ماکارانی در سال مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
بنابراین وزیر جهاد کشاورزی طی نامه ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت ثبت سفارش تازه واردات گندم دورم را ممنوع اعلام کرد.
اسماعیل اسفندیاری پور مجری طرح گندم و مشاور وزیر جهاد کشاورزی در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گفت: تولید گندم دوروم دوبرابر نیاز صنایع ماکارانی است از این رو نیازی به واردات نداریم.
وی افزود: با توجه به کیفیت ممتاز گندم دوروم در داخل از این رو اظهاراتی مبنی بر بی کیفیتی و گلوتن پایین از سوی واردکنندگان بهانه ای بیش نیست.
به گفته اسفندیاری پور گندم دوروم دراستان های خوزستان، جنوب کرمان، ایلام و جنوب فارس به میزان کافی تولید می شود از این رو نادیده گرفتن زحمات گندمکاران دور از انصاف است.
***کیفیت گندم دوروم داخل با خارجی قابل مسابقه است
حسن عباسی معروفان معاون بازرگانی دولتی در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گفت: بالای ۹۵ درصد آرد متعلق به ۴ نان تولیدی کشور و ۵ درصد مابقی با گلوتن اوج مربوط به نان های فانتزی و صنعتی است.
وی با اشاره به کیفیت وگلوتن بالای گندم دوروم تولید داخل افزود: از این رو بیانات واردکنندگان مبنی بر واردات گندم دوروم تنها به دنبال سود حاصل از تجارت است.
عباسی معروفان در پاسخ به این پرسش که بعضی صنایع ماکارانی بر واردات گندم دوروم پافشاری می نمایند، بیان کرد: بیش از ۵۰۰ هزارتن گندم دوروم با کیفیت در داخل تولید می شود که از نظر کیفیت با گندم خارجی قابل مسابقه است از این رو نیازی به گندم وارداتی نداریم.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: تجارت | واردات | وارداتی | کشاورزی | اقتصادی | مازاد گندم | صنایع ماکارانی | واردات گندم

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog