اثر فرانسه میلیون فرانسه فرانسوی انتخابات

اثر: فرانسه میلیون فرانسه فرانسوی انتخابات ریاست جمهوری اتحادیه اروپا انتخابات ریاست جمهوری

گت بلاگز وب‌گردی ایران هفتمین کشور آلوده‌کننده هوا در دنیا

آمارهای انتشار یافته از سوی پروژه جهانی کربن نشان می دهد کشور عزیزمان ایران منشتر شدن هر سال ۶۴۸ میلیون تن دی اکسید کربن به عنوان هفتمین کشور بزرگ آلوده کنن

ایران هفتمین کشور آلوده‌کننده هوا در دنیا

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، آمریکا که با رویکردی خودخواهانه و با انگیزه های اقتصادی از پیمان زیست محیطی پاریس خارج شده است است دومین کشور آلوده کننده دنیا محسوب می شود.

عبارات مهم : ایران
آمارهای انتشار یافته از سوی پروژه جهانی کربن نشان می دهد این کشور هر سال 5414 میلیون تن دی اکسید کربن در هوا منتشر می کند و بدهید ترتیب نقش مهمی در تخریب محیط زیست و گرم شدن هوا دارد.

چین بزرگترین کشور آلوده کننده هوا آشنا شده است هست. میزان انتشار دی اکسید کربن در هوا به وسیله چین حدود دو برابر آمریکا یعنی 10357 میلیون تن در سال برآورد شده است هست.

هند منشتر شدن 2274 میلیون تن دی اکسید کربن در رتبه سومین کشور آلوده کننده هوا، روسیه با 1617 میلیون تن در رتبه چهارم، ژاپن با تولید 1237 میلیون تن در رتبه پنجم، و آلمان با تولید 798 میلیون تن در رتبه ششم از این نظر قرار گرفته اند.

بر اساس این گزارش کشور عزیزمان ایران نیز در بین 10 کشور بزرگ آلوده کننده هوا قرار گرفته هست. برآوردهای پروژه جهانی کربن نشان می دهد کشور عزیزمان ایران هر سال 648 میلیون تن گاز دی اکسید کربن در هوا منتشر می کند و در رتبه هفتم دنیا از این نظر قرار گرفته هست.

در حالی که کشورهایی مثل چین، آمریکا و ژاپن عمدتا به علت فعالیت های صنعتی باعث انتشار گازهای گلخانه ای در هوا می شوند کشور عزیزمان ایران به علت مصرف بی رویه سوخت های فسیلی در منازل و همچنین پرت گاز در میادین نفت و گاز در جایگاه هفتم دنیا از نظر انتشار گازهای گلخانه ای در هوا قرار گرفته هست.

پس از ایران، عربستان منشتر شدن هر سال 601 میلیون تن دی اکسید کربن در دنیا به عنوان هشتمین کشور آلوده کننده هوا، کره جنوبی با 592 میلیون تن در رتبه نهم و کانادا با 557 میلیون تن در رتبه دهم از این نظر قرار گرفته اند.

منبع:تسنیم
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: ایران | پروژه | انتشار | میلیون | آمریکا | دی اکسید کربن | کشور آلوده | آلودگی هوا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog