اثر فرانسه میلیون فرانسه فرانسوی انتخابات

اثر: فرانسه میلیون فرانسه فرانسوی انتخابات ریاست جمهوری اتحادیه اروپا انتخابات ریاست جمهوری

گت بلاگز وب‌گردی مسابقه اپلیکشین‌های سفارش نان در اینترنت ، خرید نان تازه هم اینترنتی شد

بوی نان تازه، هرم آتش تنور نانوایی و صف‌های بلند و کوتاه خرید نان. لطفا همه این‌ها را به فراموشی بسپارید!

مسابقه اپلیکشین‌های سفارش نان در اینترنت ، خرید نان تازه هم اینترنتی شد

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، تکنولوژی هوشمند نهفته در تلفن های همراه حالا دیگر جایی نمانده که فتح نکرده باشد، بی سروصدا آمده و به تمام زوایای زندگی ما سرک کشیده ؛ حتی تا داخل آشپزخانه و روی میز غذاخوری ؛ همانجا که قرار است هر روز صبح، سنگک تازه باشد و چای دبش لب سوز و لب دوز و پنیر لیقوان.
چه فرقی می کند نخستین نفری که گندم را آرد کرد و آرد را خمیر و خمیر را نان چه کسی بود؟ چه فرقی می کند اجدادمان در کدام روز و کدام ساعت از آخرهای عصرحجر راز همنشینی آتش و خمیر را کشف کردند و پخت نان را یاد گرفتند؟!

عبارات مهم : زندگی

نکته اینجاست که هنوز هم بعد از چندین هزار سال، نان از سفره ما انسان ها از بین بردن نشده و خیلی ها در صنعت پرطرفدار تهیه و توزیع نان دستی بر آتش دارند؛ از کارخانه های تولید نان صنعتی گرفته تا نانواهای حرفه ای نانوایی های کوچک و بزرگ گوشه و کنار شهرها.

نکته اینجاست که حالا در تناوب عرضه و تقاضای نان، بجز نانوا و مشتری ، افرادی هم بعنوان واسطه وارد شده است اند. واسطه هایی که پیشرفت تکنولوژی ابزار جادویی کارشان شده است است و به مدد همین پیشرفت، حضوری بی رقیب در دنیای تازه دارند.

هیچ کس نفهمید چطور، هیچ کس نفهمید کی؟! ولی اپلیکیشن های گوشی کم کم حضورشان را در زندگی ما گسترده تر کردند، از گیم و بازی های متفاوت شروع کردند و رسیدند به سفارش تاکسی از طریق تلفن همراه. این ولی همه ماجرا نیست، آیا که حالا خیلی ها نان مصرفی ارزش را هم از طریق همین گوشی های لمسی سفارش می دهند و چند دقیقه بعد بقچه پیچ شده است دم در منزل یا محل کار تحویل می گیرند! جهت این جماعت روزهای ایستادن در صف خرید نان برابر نانوایی ها، خاطره ای است دور. خاطره ای که هرچه وقت می گذرد کمرنگ تر می شود.

اما این قرارمان نبود. قرار نبود بگذاریم تکنولوژی نبض تعاملات اجتماعی ما را در دست بگیرد، قرار نبود بگذاریم اینقدر جای پایش درزندگی ما محکم شود، ولی شد. آنقدر که حالا با فقدانش، از نان تازه هم در سفره خیلی ها خبری نیست. فعالیت بیش از 5 مرکز فروش نان اینترنتی ازطریق گوشی گواهی است بر این ادعا. مراکز مختلفی که هرکدام مدعی اند نان تازه را بعد از سفارش اینترنتی ، سروقت ، بهداشتی و با کیفیت تحویل می دهند.

کاربران این سامانه ها می توانند بعد از گزینش نان موردنظر( بربری کنجدی، راحت یا سبوس دار،سنگک دورو کنجدی، یک رو کنجدی، یک رو کنجد ، یک رو سبوس و …) از منوی به روز نان ها، به صورت نقدی یا اینترنتی هزینه را پرداخت کنند و چند دقیقه بعد نان سفاری ارزش را تحویل بگیرند.

نانی که شبیه همان نان های همیشگی هست؛ همان ها که از سال ها پیش، پدر و پدربزرگ های زیادی جهت خریدش توی صف ایستاده اند؛ همان نان هایی که خریدشان بین پسرهای منزل نوبتی می شد؛ همان هایی که داغ داغ می آمدند سر سفره خانواده هایی که جمع ارزش جمع تر از حالا بود.

نان اینترنتی شبیه همان نان هاست، ولی دقیق تر که می شویم ، جای خالی خیلی چیزها این وسط توی چشم می زند؛ جای خالی احوال پرسی اهالی محل سر صف نانوایی موقع خرید نان هر روز صبح ، هرروز غروب…جای خالی یک تنور نان صلواتی، پیشکش خیری که بقیه را مهمان کرده بود.

این وسط، آن جریان ناب و زنده زندگی ، همانی که هر لحظه در کوچه و محله های ما وجود داشت، انگار جایی درگیرودار پیشرفت تکنلوژوی گم شده، انگار زندگی، از کوچه ها و محله ها کوچ کرده به یک قاب مستطیل شکل کوچک، به جایی بین صفحات لمسی گوشی های تلفن همراه… انگار طعم زندگی، هم مثل طعم نان تازه عوض شده…
منبع:جام جم
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: زندگی | همراه | اینترنتی | تلفن همراه | تلفن همراه | خرید نان | صف نانوایی | خرید نان اینترنتی

مسابقه اپلیکشین‌های سفارش نان در اینترنت ، خرید نان تازه هم اینترنتی شد

مسابقه اپلیکشین‌های سفارش نان در اینترنت ، خرید نان تازه هم اینترنتی شد

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog