اثر فرانسه میلیون فرانسه فرانسوی انتخابات

اثر: فرانسه میلیون فرانسه فرانسوی انتخابات ریاست جمهوری اتحادیه اروپا انتخابات ریاست جمهوری

گت بلاگز وب‌گردی فضای مجازی همچنان در تصاحب قاچاق

با شدت گرفتن مبارزه با کالاهای قاچاق در بنگاه‌های اقتصادی و عرضه کنندگان کالا در بازار طی چند سال اخیر، اکنون فروشندگان کالاهای قاچاق به اینترنت بخصوص شبکه‌

فضای مجازی همچنان در تصاحب قاچاق

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، با زیاد کردن فعالیت های اینترنتی و دسترسی راحت افراد جامعه به استفاده از اینترنت، کسب وکارهای جدیدی در این حوزه پدید آمده و رشد آن ها سرعت قابل توجهی به خود گرفته اند در حالی که می توان گفت گوی سبقت را از کسب وکارهایی که دارای قدمت چند دهه ای دارند ربوده هست.

عبارات مهم : فعالیت
از این رو این کسب وکارها به علت ساده بودن استفاده از آن ها و وقت گیر نبودن این فعالیت ها بسیار مورد توجه قرار می گیرند حال آن که این کسب وکارها نیازمند برنامه ریزی دقیق از سوی مسئولان بوده تا این کسب و کارهای در مسیر درست قرار گیرند.

از سوی دیگر به علت نبود قوانین مشخص و نبود کنترل کافی جهت فعالیت در اینترنت این وقت در بعضی موارد به ترساندن تبدیل شده است و افراد سودجو جهت بدست آوردن سودهای باد آورده از این طریق بدون نظارت کامل اقدام به جمع آوری ثروت از راه عرضه کالاهای قاچاق می کنند.

این افراد از طریق انتشار تبلیغات در برنامه های اینترنتی مانند خبر رسان تلگرام و اینستاگرام اقدام به عرضه محصولات درجه ۳ و ۴ چینی به چند برابری قیمت های واقعی آن ها می کنند و درامدهای گزافی از این راه بدست می آورند.

در این میان بعضی از این افراد با بازگشایی شرکت های صوری علاوه بر عرضه محصولات قاچاق از مخاطبان خود جهت بازاریابی این کالاها درخواست همکاری کرده و در صورت میل به افراد به همکاری از آن ها درخواست جذب مشتری می کنند و سودهای ۱۰درصدی به آن ها پیشنهاد می دهند.

حال آن که خود بابت خرید این محصولات قیمت بسیار پایینی پرداخت کرده و به متقاضیان خود با قیمت های نا متعارف به فروش می رسانند.

در این بین چندی پیش محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت،معدن و تجارت از تدوین آیین نامه ای به وسیله وزارت صنعت خبر داده بود که با تدوین این قانون شرکت های عرضه کننده محصولات در اینترنت باید از آن تبعیت کنند.

از سوی دیگر آمارهای جهانی از نظر سنجی جهت خرید آنلاین خبر از بی اعتمادی اکثر افراد به این نوع خرید دارد به گونه ای که یک نظرسنجی از ٢٤٢٢٥ کاربر اینترنت در ٢٤ کشور دنیا و طی گزارشی نتیجه های حاصل در رابطه با موارد گوناگونی از جمله میزان اعتماد بازدیدکنندگان به خرید آنلاین را اعلام کرده، علت مهم افرادی که هرگز از روش خرید آنلاین استفاده نمی کنند، فقدان اعتماد هست.

حال با این اوصاف باید دید آیا مسئله رشد عرضه کالای قاچاق و بی کیفیت در اینترنت با قوانین وزارتخانه ها حل خواهد شد و یا روند رو به رشد آن ها همچنان ادامه دارد و کالاهای بی کیفیت چینی همچنان با قیمت نامتعارف در اختیار مردم قرار می گیرد.

منبع: میزان

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: فعالیت | آنلاین | برنامه | اینترنت | محصولات | استفاده | اینترنت | اینترنتی | کالای قاچاق | برنامه ریزی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog