اثر فرانسه میلیون فرانسه فرانسوی انتخابات

اثر: فرانسه میلیون فرانسه فرانسوی انتخابات ریاست جمهوری اتحادیه اروپا انتخابات ریاست جمهوری

گت بلاگز وب‌گردی مخفیگاه ویروس HIV لو رفت!

محققان با انجام یک پژوهش تازه دریافته اند که یک نوع از سلول می‌تواند ویروس اچ آی وی را در خود محافظت کند.

مخفیگاه ویروس HIV لو رفت!

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، دانشمندان در موسسه بهداشت جهانی و بیماری های عفونی دانشگاه کالیفرنیا اعلام کردند، بعضی از سلول ها به نام سلول های “ماکروفاژ” می توانند به طور مداوم ویروس اچ .آی .وی را در درون خود نگه دارند.

عبارات مهم : ویروس
بر اساس مقاله پژوهشگران دانشگاه بهداشت و درمان کالیفرنیا، ماکروفاژها به عنوان سلول های میلوئید تعریف شده است اند .ماکروفاژها سلول های سفید خون معمولی در بافت مغز استخوان، ریه و مغز هستند که به مخزنی جهت ویروس اچ .آی .وی تبدیل می شوند.

این کشف مهم دانشمندان را قادر می سازد که بر روی درمان هایی که بیماری را نشانه قرار می دهند، متمرکز شوند.

این پژوهش به آنها یک وقت کاملا جدیدی جهت درک بهتر چگونگی تاثیر و تکامل ویروس اچ .آی .وی در اختیار دانشمندان قرار می دهد.

حالا که این ویروس ها همچنان در سلول های خاصی پایدار باقی می مانند، این پژوهش تازه می تواند به شناسایی اینکه چه چیزی باعث تنظیم میزان استقامت آنها شده است و چگونگی آلوده شدن یک سلول به ویروس اچ .آی .وی جهت یافتن درمانی که بدن عالی ترین جواب را به آن نشان بدهد، کمک کند.

یکی از محققان این پژوهش اظهار کرد: اگرچه تا درمان کامل بیماری ایدز راه طولانی را در پیش داریم ولی در آینده می توانیم از وجود این بیماری های خطرناک رهایی یابیم.

تحقیقات اخیر در لندن نشان داده است که یک فرد مبتلا به اچ .آی .وی هنوز هم می تواند سیستم ایمنی بدن خود را حفظ کرده و در آینده ای نزدیک درمان شود.

این پژوهش در Nature Medicine به چاپ رسیده هست.

منبع: ايسنا

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: ویروس | درمانی | بیماری | چگونگی | دانشمندان | کالیفرنیا | ویروس اچ آی وی | ایدز

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog